Archiwum 2020-2021
- Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2021-06-04
Badanie kompetencji trzecioklasistów odbyło się w naszej szkole w dniach 10-12 maja.
Sprawdzian miał na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji.
Składał się z trzech części: polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.
Dostarczył informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysoki poziom opanowania badanych kompetencji przewidzianych w podstawie programowej.
Uzyskane wyniki są wskazówką do dalszej pracy nauczycieli i rodziców.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na polu naukowym.
Opracowanie: Agnieszka Dębiak
Continue reading → - Szczepienia nastolatków 2021-06-02
Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek ) 2021 r. w godz. 16.30-17.30.
Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.
Teresa Misiuk
Continue reading →
Lubelski Kurator Oświaty - Sekretariat nieczynny 2021-06-02
Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. sekretariat będzie nieczynny.
Continue reading → - 4i w Inkubatorze Pszczelarstwa 2021-06-02
Z okazji Dnia Dziecka klasa 4i wybrała się na wycieczkę do Inkubatora Pszczelarstwa w Pszczelej Woli.
Uczniowie poznali tajniki pracy pszczelarza, wyrabiali świeczki z węzy pszczelej, upiekli tradycyjne ciasteczka z miodem, obejrzeli linię technologiczną przetwórstwa miodu oraz odwiedzili prawdziwą pasiekę, gdzie zaglądając do wnętrza ula poszukiwali pszczelej królowej.
Agnieszka Mełgieś-Kępa
Continue reading → - Pasowanie na czytelnika 2021 2021-06-02
2 czerwca odbyło się długo wyczekiwane Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Nasi najmłodsi czytelnicy obejrzeli przedstawienie na podstawie lektury pt. „Nie płacz koziołku”.
Uczniowie klasy 2 f okazali się świetnymi aktorami. Do występu zostali przygotowani przez wychowawcę p. Sylwię Portkę i nauczyciela bibliotekarza p. Sylwię Wiracką.Pierwszaki po obejrzeniu inscenizacji złożyli przyrzeczenie, a na koniec otrzymali książkę pt. „Pierwsze abecadło”.
Wyprawki Czytelnicze zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała Książka – wielki człowiek”.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.Czytanie to wielka przygoda! Cieszymy się, że przez kolejne lata będziemy przeżywać ją razem!
Continue reading → - Obniżamy napięcie 2021-06-01
„Obniżamy napięcie” – pod takim hasłem odbył się chemiczno-fizyczny dzień dziecka dla klas 7.
Wiedza o napięciu powierzchniowym została wykorzystana w praktyce, aby uczniowie odpowiedzieli na pytanie, dlaczego bańki mydlane utrzymują swój kształt.
Tak bawiły się dzisiaj klasy 7a oraz 7i w czasie lekcji chemii i fizyki.
Agnieszka Mełgieś-Kępa i Sylwia Meronk-Pycek
Continue reading → - Święto dzieci 2021-06-01
Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów. Z okazji tego święta przygotowaliśmy w świetlicy wiele atrakcji. Zorganizowana została loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.
Dla małych sportowców był konkurs gry w ping-ponga. Mali artyści mieli okazję zrobić kolorowe słoiczki z soli i kredy.
Sala pierwszaków zamieniła się w studio stylizacji i wizażu, gdzie można było pomalować twarz i włosy. Dzięki temu niektórzy uczniowie przemienili się w superbohaterów.
Wspólnie bawiliśmy się chustą, tańczyliśmy do znanych przebojów i śpiewaliśmy piosenki o przyjaźni.
Dzieci miały okazję obejrzeć film z przedstawieniem pt. „Kopciuszek”, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy z naszej szkoły specjalnie na dzisiejsze święto.
Wszystkim dzieciom życzymy mnóstwo radości i dużo uśmiechu na co dzień.
Opracowanie Anna Wasilak
Continue reading → - Dzień Dziecka 2021-06-01
1 czerwca w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka zorganizowano szereg atrakcji.
Uczniowie klas 1-3 bawili się podczas plenerowego pikniku. Było kolorowo, zdrowo i wesoło.
Z ogromnym zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, które dały im wiele radości.
Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.
Opracowanie: Marta Maśkiewicz-Popiołek
Continue reading → - Obiady szkolne – informacja o opłatach 2021-05-31
Proszę pamiętać, że jeśli wpłaty były opłacane po terminie 10 każdego miesiąca, program naliczy dodatkowo odsetki. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Wpłaty należy dokonywać wyłącznie na indywidualne numery kont.
Rodziców, którzy mają zaległości proszę o uregulowanie należności.
- Wszyscy uczniowie korzystający z obiadów zobowiązani są do noszenia kart zbliżeniowych.
Brak karty powoduje nie otrzymanie obiadu. - Przypominam, że do rodziców należy zgłaszanie nieobecności dzieci w szkole. Jeśli dziecka nie ma w szkole i nieobecność na obiedzie nie jest zgłoszona to opłata i tak zostanie naliczona za przygotowany posiłek.
Kamila Pytka
Starszy Referent
tel. kom.: 880 – 527 – 240
tel.: (81) 527 88 80 wew. 26
e-mail: obiady@sp51.lublin.euOd stycznia obowiązuje nowy system opłat za obiady.
Continue reading →
W dzienniku elektronicznym w witrynie ucznia/rodzica po lewej stronie znajdą Państwo zakładkę OPŁATY.
Po wejściu w tę zakładkę należy wybrać po prawej stronie podfolder PŁATNOŚCI i właśnie w tym miejscu widoczny będzie NUMER KONTA BANKOWEGO dziecka do opłat za obiady.
Jeśli mają Państwo kilkoro dzieci w szkole, to każde dziecko ma inny numer konta, więc proszę wszystko dokładnie sprawdzić i wpłacać należności tylko i wyłącznie na wskazane numery.
Dla lepszej weryfikacji proszę o wpisywanie w tytule płatności, Imię i Nazwisko Dziecka oraz klasa.
Na chwilę obecną będą dostępne numery kont dla uczniów klas 1-3.
Bardzo proszę o sprawdzenie czy pojawiły się u Państwa numery kont, jeśli nie, proszę o informację zwrotną.
Na aplikacji w telefonie numer konta nie jest widoczny, dlatego trzeba zalogować się na komputerze. - Wszyscy uczniowie korzystający z obiadów zobowiązani są do noszenia kart zbliżeniowych.
- Konkurs ekologiczny „Murarki” 2021-05-28
Z przyjemnością informujemy, że praca uczniów naszej szkoły została wyróżniona w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Lublinie.
Continue reading → - (Pod)różne historie … 2021-05-28
28 maja br. miało miejsce podsumowanie czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie” – „O podróżach w pandemii”
Continue reading → - Postaw na Słońce 2021-05-28
Pięciu uczniów z klasy 7a w składzie: Wojciech Szmit, Bolesław Główczyk, Michał Juś, Kamil Rybka, Jan Sułek startuje w konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.
W ramach konkursu filmowego zespół przygotował krótki film edukacyjny. Film jest wartościowy zarówno pod względem merytorycznym, ale również pokazuje duże umiejętności chłopców i różne predyspozycje, zwłaszcza filmowe. Zatem trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w konkursie.
Sylwia Meronk-Pycek
- Z wizytą w Młynie „Hipolit” 2021-05-27
Aktywnie spędzony czas, gra terenowa pełna skarbów i tajemnic w atmosferze starego młyna. Tak uczniowie klasy 2g zdobywali wiedzę i umiejętności na warsztatach geologicznych w Nowym Gaju.
Dzięki ręcznie rysowanej mapie odwiedzili historyczne wyrobiska wapienne. Tam czekała prawdziwa skrzynia skarbów, którą otworzył ten, kto z uwagą słuchał informacji w muzeum. Piękne okazy skamieniałej flory i fauny na długo pozostaną w naszej pamięci.
Opracowanie: Agnieszka Dębiak
Continue reading → - Sukces w konkursie z języka niemieckiego 2021-05-27
Uczennica naszej szkoły, Paulina Grabowska z klasy 8d, została Laureatką w międzyszkolnym konkursie językowym „Chętnie uczę się języka niemieckiego, bo…” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lublinie. Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Goethego w Warszawie.
Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, którego celem było zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego, zainteresowanie kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, promowanie właściwego wykorzystania zasobów internetowych jako źródła informacji oraz rozwijanie zdolności plastycznych i informatycznych.
Nasza reprezentantka wykonała nieszablonową prezentację Power Point. Jury konkursu wysoko oceniło pomysłowość i kreatywność uczennicy, a także estetykę, przejrzystość oraz poprawność językową wykonanej pracy.
Nagrodę ufundował Instytut Goethego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Renata Parol-Paszko
Continue reading → - Fotorelacja z ostatniego dnia egzaminów 2021-05-27
- Dzień Mamy w świetlicy 2021-05-27
Z okazji Dnia Matki uczniowie klas pierwszych przygotowali niespodziankę, w postaci krótkiego występu artystycznego prezentując zdobyte podczas zajęć świetlicowych umiejętności wokalno-taneczne.
Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, radości i pociechy z ukochanych dzieci.
Występ przygotowali wychowawcy: Agnieszka Gawłowska, Aneta Gontarz, Dorota Matacz, Beata Sochal i Tomek Kalinowski.
Opracowanie Agnieszka Gawłowska
- Tydzień Rodziny 2021-05-26
Tydzień poświęcony rodzinie jest pełen emocji i radosnej twórczej pracy. W świetlicy dzieje się bardzo wiele – uczymy się piosenek o Mamie, w prezencie dla Mam zrobiliśmy wielobarwne koszyczki z kwiatami, ze słodką niespodzianką w środku oraz piękne laurki.
W tym tygodniu odbył się także cykliczny turniej pod hasłem „Wygibasy językowe … o rodzinie”. Udział w poszczególnych konkurencjach wymagał „giętkiego języka”, talentu poetyckiego i sprytu. Podczas zabawy uczniowie tworzyli własne rymy w liście dla Mamy, wykonywali na czas portret rodziny z figur geometrycznych, a w innych konkurencjach odgadywali stopnie pokrewieństwa, czy też „łamali sobie języki” w językowych potyczkach.
Wspólnej zabawie towarzyszyły wesołe dźwięki ulubionych piosenek o rodzinie zespołów: TGD i Arki Noego.
Turniej przygotowali: Teresa Janowska, Edyta Borek, Monika Lipska- Kowal, Andrzej Burek.
Opracowała Teresa Janowska
Continue reading → - Fotorelacja z drugiego dnia egzaminów 2021-05-26
- Dzień Mamy – pamiętamy! 2021-05-26
Najlepsze u mamy, jest to że ją mamy.
Mamy ją swoją nie cudzą.
Nie inną.
Zawsze tę samą.
I żeby nie wiem co się stało
mama zostanie mamą.
Tylko jedna mama na zmartwienia.
Tylko jedna na dwójkę z polskiego.
Tylko jedna od bójki z najlepszym kolegą.
Jedna od bólu zęba
i od przeziębienia.
Nie do zmiany.
Nasza
wszędzie i przez cały czas.
Wiec najlepsze u mamy
jest to
że ją mamy
i że mama ma właśnie nas.
J. KulmowaZ wyrazami szacunku, wdzięczności i miłości – uczniowie klasy 3E.
Continue reading → - Fotorelacja z Egzaminu ósmoklasisty 2021-05-25
- Zwierzęta i rośliny chronione 2021-05-24
24 maja 2021 r. obchodzimy Europejski Dzień Parków Narodowych. Z tą tematyką był powiązany konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej. Był to konkurs o zasięgu powiatowym organizowany przez Szkołę Podstawową nr 51 w Lublinie im. Jana Pawła II
pt.: „Zwierzęta i rośliny chronione w polskich parkach narodowych”.Głównym celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.
Pragnęliśmy także przyczynić się do zaspokojenia ekspresji dzieci oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu twórczego.Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W VII edycji wzięło udział 86 dzieci uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych oraz świetlic. Podczas oceny prac przesłanych na konkurs zwracano uwagę na poziom aktywności twórczej, samodzielność, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Spośród prac, które spełniały kryteria konkursu, komisja wyłoniła najbardziej pomysłowe i przyznała:
Grupa przedszkolna
I miejsce
Bartłomiej Ikwanty gr III Przedszkole – Zespół Placówek Oświatowych w Dysie – opiekun: Aneta GołofitII miejsce
Wiktor Słoboda lat 6 – Przedszkole nr 50 w Lublinie – opiekun: Jolanta IpnarIII miejsce
Igor Kuziora lat 5 – Przedszkole nr 43 w Lublinie – opiekun: Magdalena Gagoś, Katarzyna MałekWyróżnienie
Nikola Smoleń lat 7 – Przedszkole nr 50 w Lublinie – opiekun: Jolanta IpnarKlasy I – III
I miejsce
Kajetan Jurkowski kl.1 – Szkoła Podstawowa nr 47 w Lublinie – opiekun: Malina Piłat
Antoni Chęć kl.3c – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun: Małgorzata GiekarczykII miejsce
Kaja Chłopaś – Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie – opiekun Agnieszka Woś- Bochiony
Oliwia Dubaj kl.1a – Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie – opiekun: Edyta SędłakIII miejsce
Bartłomiej Schab kl.1 – Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie – opiekun Luiza Królewiecka
Maja Woźniak kl. 3c – Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie – opiekun Marzena Kolędowska – GałązkaPonadto w konkursie wyróżniono:
Jakub Studziński kl.3c – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun: Małgorzata Giekarczyk
Maria Wójcik kl. III – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun: Barbara Roziewicz
Michalina Deleżuch kl. III – Szkoła Podstawowa w Niemcach – opiekun: Barbara Roziewicz
Aleksandra Pawłowicz kl.2b – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie – opiekun: Małgorzata Siodłowska
Mateusz Budzyński kl.1b – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie – opiekun: Agnieszka Sim
Katarzyna Smyda kl.a – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie – opiekun: Katarzyna Frankiewicz
Aleksander Drabik kl.3c – Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie – opiekun: Marzena Kolędowska – Gałązka
Ksenia Nalepa kl.3c – Szkoła Podstawowa nr 22 – opiekun: Ewa Muda
Julia Wiśniewska kl. III – Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie – opiekun: Maria Żmudzka
Jan Kowalczyk kl.2a – Szkoła Podstawowa nr 32 w Lublinie – opiekun : Barbara Major
Julia Odój kl.2e – Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie – opiekun: Anna Stefaniak
Agata Łuszczewska kl.1b – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie opiekun: Anna Wiejak
Patryk Flis kl.1b – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie – opiekun : Anna Wiejak
Natalia Sachar kl.3c – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie – opiekun: Monika Chłopaś – Mazur
Daria Bratkowska kl.3f – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie opiekun: Grażyna SawickaZwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Biuro Turystyki Przyrodniczej „Perkoz”.
Po ich odbiór prosimy zgłaszać się do sekretariatu szkoły w dniach 2 -11czerwca 2021r.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach.
Organizatorzy konkursu: Marta Szumska, Anna Wiejak.
- Wesoły świat książek Astrid Lindgren 2021-05-24
20 maja w bibliotece szkolnej odbył się turniej wiedzy dla klas III pt. „Wesoły świat książek Astrid Lindgren”.
Trzyosobowe drużyny uczniów wykazały się znajomością książek „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Smalandii”
oraz „Pippi Pończoszanka” uczestnicząc w różnych konkurencjach.
Zadaniem każdej drużyny było także wcześniejsze przygotowanie zdjęcia nawiązującego do bohaterów
i przygód z wyżej wymienionych książek.Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce – drużyna klasy 3 a,
II miejsce – drużyna klasy 3c ,
III miejsce – drużyna klasy 3 d .Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę a zwycięzcom gratulujemy !!!
Continue reading →
Zdjęcia z turnieju zobaczycie klikając w link - Organizacja egzaminu ósmoklasisty 2021-05-22
Termin egzaminu
25 maja 2021 r.
(wtorek)26 maja 2021 r.
(środa)27 maja 2021 r.
(czwartek)Zakres egzaminu
Język polski
Matematyka
Języki obce
(angielski, hiszpański, niemiecki)Czas trwania egzaminu
9:00-11:00 (120 min)
9:00-10:40 (100 min)
9:00-10:30 (90 min)
Czas przedłużenia dla uczniów
z dostosowaniemnie więcej niż o 60 min. nie więcej niż o 50 min. nie więcej niż o 45 min. Numery sal
dla uczniów
bez dostosowań
12B, 15B, 108B, 111B, 112B, 115B, 2C, 3C, 4C, 5C, 101C, 102C, 103C, 105C
12B, 15B, 108B, 111B, 112B, 115B, 2C, 3C, 4C, 5C, 101C, 102C, 103C, 105C
12B, 15B, 108B, 111B, 112B, 115B, 2C, 3C, 4C, 5C, 101C, 102C, 103C, 105C, 109C, 02D
Czas trwania egzaminu
dla uczniów
z dostosowaniami
oraz numery sal9:00-12:00 (180 min.)
Sale: 8B, 11B, 1C, 106C, 107C, 109C, 102D, 103D, 104D, 105D, 02D
9:00-11:30 (150 min.)
Sale: 8B, 11B, 107C, 109C, 103D, 105D
9:00-11:15 (135 min.)
Sale: 8B, 11B, 1C, 106C, 107C, 102D, 103D, 104D, 105D
UCZNIOWIE SĄ ZOBOWIĄZANI DO ZAPOZNANIA SIĘ I PRZESTRZEGANIA ZALECEŃ CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ ZAMIESZCZONYCH W „EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – WYTYCZNE”: LINK 1
Organizacja przebiegu egzaminu:
Uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły o godz. 8.30 w maseczkach, ustawiają się przed wyznaczonymi wejściami zachowując odstępy 1,5 – metrowe. Numery wejść i sal: LINK 2Na egzamin uczniowie przychodzą w odświętnym stroju podkreślającym fakt, że piszą egzamin.
Uczniowie podczas egzaminu mają mieć do okazania legitymacje szkolne lub inny dokument potwierdzający tożsamość.Przy wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce oraz pakują ubranie wierzchnie wraz z rzeczami osobistymi do toreb plastikowych i przekazują je wyznaczonemu pracownikowi szkoły. Nie ma potrzeby zmiany obuwia. W tym dniu prosimy o ograniczenie liczby przynoszonych rzeczy do minimum (trzy długopisy z czarnym, niezmywalnym tuszem, linijka na egzamin z matematyki, ewentualnie woda mineralna w butelce i chusteczki higieniczne). Rysunki na matematyce uczniowie wykonują długopisem.
Uczniowie na salę egzaminacyjną nie mogą wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych. Pozostawiają je w domu lub w workach z rzeczami osobistymi przy wejściu do budynku szkoły.
Uczniowie zajmują miejsca w sali zgodnie z wylosowanym przez zespół nadzorujący numerem stolika.
Po wcześniejszym zakończeniu pracy z arkuszem uczeń odkłada zamknięty arkusz na brzeg ławki, podnosi rękę i nie opuszcza sali dopóki nie uzyska zgody od członka zespołu nadzorującego.
W ciągu ostatnich 10 minut przed zakończeniem egzaminu zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej, nawet jeśli ktoś skończył pracę z arkuszem.
Continue reading → - Tria chemiczno-fizyczne 2021-05-21
W piątek 21 maja uczniowie klas 7 wzięli udział w II edycji konkursu chemiczno-fizycznego „Tria chemiczno-fizyczne”.
Konkurs odbył się online na Microsoft Teams. Trzyosobowe drużyny, pracując w oddzielnych pokojach, rozwiązywały zadania z fizyki i chemii. Uczniowie musieli wykazać się interdyscyplinarnością i umiejętnością samodzielnego, krytycznego myślenia, a także wiedzą nabytą przez cały rok szkolny.
W konkursie wzięło udział 42 uczniów klas siódmych. Wśród najlepszych drużyn znaleźli się:
- Wiktor Fus, Michał Chodkiewicz i Karol Poszepczyński, kl. 7d,
- Sandra Wilkołek i Gabriela Iwaszczuk, kl. 7i,
- Kacper Nawrocki, Karol Król i Eryk Filipiak, kl. 7i,
- Aleksander Olszewski Paweł Getka i Karol Gierada, kl. 7g,
- Jan Sułek, Bolesław Główczyk i Aleksander Chwiejczak, kl. 7a
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Organizatorki konkursu:
Continue reading →
Agnieszka Mełgieś-Kępa i Sylwia Meronk-Pycek - Serce dla mamy 2021-05-21
Każda mama dla swojego dziecka robi bardzo dużo gotuje, pierze, pomaga odrobić lekcje, przytula, wspiera…
A co dziecko może zrobić dla mamy? W świetlicy uczniowie szyją serduszka. Dla wielu z nich igła i nitka to ogromne wyzwanie, ale wiedzą, że własnoręcznie uszyte serce to piękny i wyjątkowy prezent.
Opracowanie Anna Wasilak
Continue reading →